SADAM

Tuulte eest varjatud Vergi jahi-sadamas on võimalused randu-miseks nii välis-kui ka kodumais-tele alustele.

Vergi sadam  59°36.0’N 26°06.1’E asub Vainupea neemest 5 M WNW, Vergi ps E rannikul, Vergi neeme ja seda tammiga ühendava saare varjus asuvas abajas. Madal rannik sadama lähiümbruses on metsane ja ääristatud kuni 1 M laiuse rannamadalaga. Lääne pool asuva Vergi küla hooned paistavad merele 2…3 M. Sadamasse saavad siseneda alused süvisega kuni 3 m. Veesügavus kai ääres 2,5…3 m.

Sadamateenused: mageda vee punkerdamine, elektrikilbid kail, prügi vastuvõtt.

Ujuvvahendite hoiustamine

  • Slipi kasutamine 1 kord 5 EUR
  • Mullivann, 1 tund 45 EUR
  • Telkimine, 1päev 5EUR/telk (sisaldab wc ja dušši kasutamist)
  • Karavan, 15EUR/öö (sisaldab elektrit, wc ja dušši kasutamist)

30 MIILI – Soome lahe idaosa sadamad arenevad kiiresti

Soome lahe idaosa sadamate arendamiseks on loodud rahvusvaheline koostööprojekt 30 MIILI,  kus osalevad kuus Soome ja kuus Eesti sadamat. Projekti eesmärgiks on ühtlustada teenindustaset, sadamate turvalisust ja kasutusmugavust. 30 MIILI projekti tulemuseks on kvaliteetne väikesadamate ring iga 30 miili tagant ümber Soome lahe. Projekti teostamise tähtaeg on juuli 2018.

Eisma sadamas valmivad ujuvkai ning uus puhkeala, kus on saun, WC, dušši-ja puhkeruum, grilli-

piknikuala ning terrass. Laieneb Wi-Fi leviala, rajatakse online ilmajaam.

Kelnase sadamas valmib uus online ilmajaam ning koduleht.

Leppneeme sadam  saab uue online ilmajaama ning kodulehe.

Narva sadamas valmib ujuvkai, täiendatakse turvavarustust ning viitasid.

Narva-Jõesuu sadamas valmivad uued vee-, elektri- ja reovee käitlemise süsteemid ning tankla, süvendatakse  sadamat. Ehitatakse uus sadamahoone koos tualettide, dušši ja saunaga. Külastajad saavad endi käsutusse Wi-Fi ja pesumasina kasutamise võimaluse ning rajatakse turvavarustuse hoiukoht. Paigaldatakse uued sissesõidujuhised ja täiendatakse sadama kodulehte .

Tallinna Lennusadama sadamas valmib lastemänguväljak ja piknikuala, reovee käitlemise  süsteem, paigaldatakse pesumasin ja kuivati ning uued viidad.

Hamina Tervasaari sadamas toimub muuli arendus, parandatakse transpordivõimalusi ja arendatakse rohealasid, ehitatakse uus jäätmete käitlussüsteem ja muudetud sissesõidujuhised.

Kotka Vanasadamas valmib uus sadamaala, rekonstrueeritakse muuli, parendatakse vee-ja reovee käitlemist.

Loviisa Laivasilta külalissadamas rekonstrueeritakse muuli, täiustatakse sissesõidujuhised, kujundatakse uued rohealad, rajatakse autoparklad ja luuakse tankimise ning autorendi võimalused. Porvoo külalissadamas valmib uus teenindusala, jalgteed, rohealad, parkla ning muulid. Paigaldatakse uus energiasäästlik valgustuslahendus, viidad ja virtuaalne infokeskus.

Pyhtää Keihässalmi sadamas valmivad 24h avatud tualetid ja duširuum, ehitatakse ja haljastatakse uus vee-äärne promenaad.

Virolahti Klamila sadamas toimub turvalisema muuli arendus, paigaldatakse uus valguslahendus, ehitatakse karavaniparkla, vee- ja reovee käitluse süsteem ning tankla.

30 MIILI sadamate võrgustik otsib investoreid ja partnereid sadamateenuste arendamiseks!

Lisainfo:  www.merikotka.fi/30miles

30 MIILI projekti rahastab Interreg Central Baltic.

Kohtumiseni sadamas!